The place where you can learn


WORD OF THE DAY: finesse /fɪˈnes/ great ​skill or ​style (It was a ​disappointing ​performance that ​lacked finesse.)

5 dôvodov, prečo vám hudba pomôže s angličtinou

Hudba je výborná nielen na odreagovanie, ale predstavuje aj užitočný nástroj pri učení cudzieho jazyka. Nezabudnite však, že pri počúvaní piesní treba vždy zároveň sledovať text a naštudovať si to, čomu nerozumiete.

Tu je 5 dôvodov, prečo vám hudba pri učení angličtiny pomôže: 

1. Výrazne si rozšírite slovnú zásobu
Ak vás zaujíma, o čom sa spieva v niektorej z vašich obľúbených piesní, preložte si slovíčka, ktoré nepoznáte. Takýmto spôsobom si obohatíte svoju slovnú zásobu o veľké množstvo nových slov a navyše učenie spojené s objavovaním textu piesne bude oveľa zaujímavejšie ako klasické memorovanie.

2. Slovíčka si zapamätáte oveľa ľahšie
Určite poznáte situáciu, kedy vám refrén nejakej pesničky uviazne v hlave na celý deň. Ale asi sa vám nestalo, aby ste si takto zapamätali úryvok z článku alebo citát z filmu. Je to preto, lebo hudba výrazne stimuluje pamäť. Takže počúvaním piesní "uviaznu" nové slovíčka vo vašej hlave oveľa ľahšie.

3. Osvojíte si frázy a slovné spojenia
V pesničkách sa často vyskytujú ustálené slovné spojenia a idiómy či frázy. Počúvaním preto veľa takýchto spojení spoznáte a osvojíte si ich správne používanie. 

4. Zlepší sa vaša výslovnosť a porozumenie
Ak si pri počúvaní budete aj spievať, rýchlo si osvojíte aj správnu výslovnosť a viazanie slov. Naozaj, nehanbite sa. Pozorným počúvaním si zase vycibríte sluch a zlepšíte porozumenie, pretože text budete v rovnakom čase počuť aj vidieť napísaný.

5. Bude vás to baviť
No a v neposlednom rade je hudba samozrejme zábava a odreagovanie. Preto taktúto formu učenia angličtiny ani nebudete vnímať ako učenie, lebo vás to jednoducho bude baviť. A ani si pri tom neuvedomíte, ako rýchlo robíte v jazyku pokroky. 

Praktický tip na záver
Na záver máme pre vás tip na webovú stránku Lyrics Training, ktorá sa vám určite bude páčiť. Vyberiete si tam pesničku, nastavíte si svoj level angličtiny a potom už len dopĺňate chýbajúce slová. Vpravo hore si môžete vždy vybrať či chcete slová dopisovať sami alebo vyberať z možností. Vyskúšajte napríklad túto ;)

Tieto tipy na učenie angličtiny pre vás pripravila VladiaEnglish, jazyková škola angličtiny v Bratislave.


Ponuka kurzov